Home Wydarzenia

Wydarzenia

Prymusi ze szkoły w Kozłowie na wycieczce

Dnia 16 lutego 2018 r. zaraz po Apelu Dobrych Wieści, na którym Pani Dyrektor Barbara Szczepkowska pogratulowała najlepszym uczniom osiągnięć w nauce, zorganizowano wyjazd do kina dla wszystkich prymusów szkoły podstawowej i gimnazjum w Kozłowie.  Wszystkie koszty całodziennego wyjazdu dla trzydziestu uczniów pokryli sponsorzy  Pan Jerzy i Maciej  Brzozowscy z Rogoża. Był to już kolejny dzień; w którym doceniono półroczną, systematyczną pracę dzieci i młodzieży. W dniu 15 lutego odbyła się Gala Prymusa, na której obwieszczono wyjazd-nagrodę do Olsztyna. Opiekunami wyjazdu byli nauczyciele Marzena Dębska-Ciesielska oraz Robert Sobotka. Uczniowie jak na prymusów przystało zachowywali się w czasie wyjazdu bez zastrzeżeń. Po seansie filmowym, posiłku i krótkich zakupach uczniowie zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do Kozłowa.

Marzena Dębska-Ciesielska

Czy warto się uczyć?

Już po raz 16. spotkaliśmy się na Gali Prymusa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kozłowie. Ta piękna uroczystość odbyła się 15 lutego 2018 r. dla  najlepszych uczniów z klas IV-VII szkoły podstawowej  i II-III gimnazjum. W tym roku jest ich trzydziestu. Obecni byli także rodzice, nauczyciele, dyrekcja szkoły. Spotkanie uświetnili swą obecnością także goście: pan Jacek Jankowski Zastępca Wójta Gminy Kozłowo, pani Bożena Judycka - Sekretarz Gminy Kozłowo, pan Zdzisław Szczepkowski Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kozłowo, pani Alicja Hołubowicz Radna Gminy Kozłowo, pani Ewelina Szymańska Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kozłowie, pani Elżbieta Łachacz Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Gminy w Kozłowie oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, sołtysi naszej gminy.

Galę poprowadzili uczniowie Izabela Blautenberg z klasy IIIA gimnazjum i Miłosz Hablutzel z klasy VI.

"Gdy zapytasz, czy to warto ślęczeć wciąż nad książki kartą?

Ja odpowiem Tobie skrycie: Tak, bo to jest Twoje życie."

Tymi słowami Pani Dyrektor Barbara Szczepkowska rozpoczęła przemówienie. Następnie dokonała prezentacji Prymusów.

Tytuł Prymusa Roku 2018 otrzymali:

z klasy IVA:

Marcelina Woźniak, Anna Szymańska, Filip Kazimierski, Alicja Gorczyca, Agata Felińska, Julia Kusik, Paweł Dutkiewicz,

z klasy IVB:

Jakub Brzeziński, Patrycja Gołębiewska, Oskar Kosewski, Amelia Mroczkowska, Marta Sobotka, Maciej Wiśniewski,

z klasy V:

Natalia Fabianowicz, Sandra Szymańska, Tobiasz Murawski, Milena Głuszek,

z klasy VI:

Miłosz Hablutzel, Karol Kucmus, Antoni Drygulski, Wociech Feliński,

z klasy VIIA:

Kalina Stefańska, Agata Szczepańska,

z klasy IIA gimnazjum:

Natalia Semeniuk,

z klasy IIB gimnazjum:

Agata Czymerska, Karol Czerwonka,

z klasy IIIA gimnazjum:

Izabela Blautenberg, Kinga Szczepańska, Martyna Gołębiewska,

z klasy IIIB gimnazjum:

Magdalena Barańska.

Prymusi otrzymali życzenia optymizmu, wiary we własne siły, radości z działań i wszystkiego dobrego. Pan Jacek Jankowski wyraził w imieniu obecnych dumę ze wszystkich tegorocznych prymusów, okazał wdzięczność za pracę zbiorową uczniów, rodziców i nauczycieli oraz docenił wysiłek. Przypomniał uczniom, że dzisiejszy sukces jest bardzo dobrym początkiem, startem w przyszłe życie oraz świetną prognozą, że sobie wszyscy w życiu poradzą. Podziękował też za organizację gali pani dyrektor, nauczycielom pod kierownictwem pani Małgorzaty Sowińskiej i Renaty Zagóry.

Następnie Prymusi otrzymali pamiątkowe statuetki a ich rodzice listy gratulacyjne. Potem nastąpiła część artystyczna, w której wystąpili wszyscy Prymusi. Śpiewali, recytowali i w pogodnych scenkach przedstawili rozwój nauki i oświaty na przestrzeni dziejów, od starożytności po czasy współczesne. Spotkaliśmy się z niesfornym Piotrusiem, Duchem Wiedzy i Mądrości, pisarzem i jego uczniem, żakami, Nawojką, Marią Skłodowską Curie. Przypomnieliśmy sobie czasy, gdy szkoła była nie tylko polem nauki, ale też walki o przetrwanie, a tajne nauczanie - walką o niepodległość. Prymusi gorąco dziękowali swoim rodzicom i nauczycielom. Na koniec na scenę wjechał wielki tort ufundowany przez pana wójta Marka Wolszczaka i jego zastępcę pana Jacka Jankowskiego. Ostatnim punktem programu był miły bankiet dla wszystkich uczestników gali. Ciasta na poczęstunek przygotowali rodzice.

Następnego dnia na Prymusów czekały kolejne niespodzianki: uroczysty apel, na którym zaprezentowali się przy wszystkich uczniach, otrzymali listy pochwalne, wpisali się do Księgi Pamiątkowej, a potem pojechali na wycieczkę do Olsztyna. Sponsorami wycieczki są panowie Jerzy i Maciej Brzozowscy, którym bardzo dziękujemy.

Iwona Giranowska

Więcej artykułów…