Home Przedszkole

Przedszkole

WYCIECZKA DO OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

Przedszkolaki z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kozłowie wraz z paniami w ramach edukacji ekologicznej w dniach 19 i 20 kwietnia 2018 r. wybrały się na wycieczkę do oczyszczalni ścieków

w Kozłowie, gdzie zgłębiły swoją wiedzę na temat oczyszczania wody.

Dzieci zwiedzały teren oczyszczalni i poznały cały proces oczyszczania ścieków. Zdobyły wiadomości na temat wody, jej znaczenia dla życia roślin, zwierząt i ludzi. Dowiedziały się
o sposobach zanieczyszczania wody i skutkach tej działalności. Poznały także poszczególne etapy oczyszczania wody poprzez filtrowanie, a następnie oczyszczanie jej za pomocą odpowiednich bakterii.

Przedszkolaki były zainteresowane urządzeniami w oczyszczalni, zadawały ciekawe pytania, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Dzięki tej wycieczce uzmysłowiły sobie, jak bardzo ludzie zanieczyszczają wodę i ile pracy należy włożyć w jej oczyszczanie i uzdatnianie.

Karolina Błaszkowska

Marlena Szeklicka

Iwona Świderska

 

Wycieczka „Smerfów”

W piątek, 20 kwietnia grupa przedszkolna „Smerfy” radośnie spędziły czas w sali zabaw „Figloraj” w Działdowie. W przeddzień wycieczki Przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Dzieci korzystały także z mini pojazdów, dmuchanych skakańców, samochodów i koników. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha, w którym można było odpocząć i nabrać sił przy wspólnym stole ze smakołykami i soczkami. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci pożegnały się z tym bajkowym miejscem i wróciły do przedszkola.

 

Marlena Szeklicka

Więcej artykułów…