Home Biblioteka szkolna

Biblioteka

Pasowanie na czytelnika w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozłowie

8 maja 2019 r. w GBP w Kozłowie odbyło się Pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników.

Pasowanie to jedno z ważniejszych wydarzeń na czytelniczej drodze młodego użytkownika biblioteki. Podczas tej wyjątkowej uroczystości zorganizowanej w ramach Tygodnia bibliotek do społeczności miłośników książek dołączyli uczniowie klasy pierwszej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kozłowie.   Uroczystego aktu pasowania na czytelnika dokonał: Wójt Gminy Kozłowo – Pan Marek Wolszczak. Dzieci uroczyście przyrzekały, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. W uroczystości wzięli udział: Kierownik GOPS w Kozłowie – Pani Elżbieta Świgoń, Radna Powiatowa – Pani Jadwiga Granica, Skarbnik UG w Kozłowie – Pan Jacek Jankowski, Dyrektor ZSP w Kozłowie – Pani Mirosława Ostrowska i Zastępca Dyrektora ZSP w Kozłowie – Pan  Marcin Lisek.

Uroczystość pasowania  odbyła się w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję,  że po tak owocnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani. Każdy uczestnik pasowania otrzymał dyplom, książkę i słodycze.

Małgorzata Sowińska

 

 

WIELKANOCNE CZYTANIE PRZEDSZKOLAKOM

Dnia 16 marca Gminna Biblioteka i Biblioteka Szkolna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kozłowie zorganizowały ,,Wielkanocne czytanie przedszkolakom’’. Uczestnikami spotkania były trzy grupy przedszkolne.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały ,,Pisankowych bajeczek’’ i opowiadania pt. ,,Historia żółtego kurczątka’’. Chętnie wypowiadały się na temat tradycji Świąt Wielkanocnych. Każda z grup otrzymała kolorowanki  i słodki poczęstunek .

 

Małgorzata Sowińska

 

„Walentynkowy zawrót głowy”

14 lutego 2019 r. w naszej szkole  obchodziliśmy „DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO‘’, w którym przekazaliśmy życzenia tym osobom, które darzymy sympatią i przyjaźnią. Organizatorami imprezy był Samorząd Uczniowski i Aktyw Biblioteczny pod kierunkiem Małgorzaty Sowińskiej.

Już od rana panował u nas specyficzny, pełny uniesienia nastrój –zaobserwować  można było odświętny wystrój biblioteki, znaczną ilość czerwonych serduszek oraz inne ozdoby kojarzące się z miłością i zakochaniem .Organizatorzy imprezy zorganizowali w tym dniu specjalną ,,Pocztę Walentynkową‘’ aby można było przekazać walentynkowe wyznania najbliższym. Szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej inicjatywy. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem dyrekcji szkoły, nauczycieli i wychowawców. Wyjątkowo starannie zaplanowano liczne zabawy np. malowanie twarzy, Walentynowa foto – budka” i konkursy z nagrodami, które cieszyły się dużą popularnością wśród naszych dzieci i młodzieży. Uczniowie bawili się pod czujnym okiem organizatorów. Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele radości. Dzień ten ma przypominać nam o tym, co jest w życiu najważniejsze –o miłości i pozwala zastanowić się nad nią,

Świętowanie walentynkowe ma  wielu zwolenników pośród nas, bo uczy okazywania uczuć, a tym samym niesie radość i zadowolenie uczniom.

Spotkanie z „Legendą o Lechu, Czechu i Rusie"

Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie przy współpracy z Biblioteką Szkolną
Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kozłowie zorganizowała w dniu 5 listopada 2018 r.
dla uczniów klasy pierwszej, drugiej oraz trzech grup oddziału przedszkolnego, czytanie
„Legendy o Lechu, Czechu i Rusie - Jak powstało godło Polski”. Dzieci bardzo
chętnie wysłuchały historii powstania państwa polskiego ponieważ czytanie odbyło się
poprzez teatr obrazkowy ,,Kamishibai’’. Ta forma czytania bardzo spodobała się
uczniom, każde dziecko wpatrzone było w mały teatr i piękne kolorowe ilustracje.
Wszyscy uczniowie otrzymali kolorowankę z symbolami narodowymi Polski.
Akcja czytania legendy związana była z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości
przez Polskę.

Małgorzata Sowińska

 

ODWIEDZINY W BIBLIOTECE

W dniu 17.10 2018 r. Gminną Bibliotekę Publiczną odwiedziły 3-latki z przedszkola z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kozłowie z opiekunką Iwoną Waks. Inicjatorem i pomysłodawcą spotkania była Pani Małgorzata Sowińska.

Dzieci poznały zasady poszanowania książki i postępowania z nią. Miały możliwość przekonać się, że książki to nie tylko bajki i zabawa ale także nauka i poznawanie świata. Wysłuchały bajki z Teatrzyku Kamishibai   „O wilku i siedmiu koźlętach”. Chętnie odgadywały zagadki.  Za wiedzę o bajkach otrzymały odznakę „SUPER ZNAWCA BAJEK”. W kąciku Małego Czytelnika bawiły się, oglądały kolorowe książki i słuchały ciekawych opowiadań. Każdy trzylatek wyszedł z biblioteki z kolorowanką, zakładką do książki, uśmiechem na twarzy i obietnicą powrotu do biblioteki.

 

Małgorzata Sowińska

 

Więcej artykułów…