Home Wydarzenia Wydarzenia „Przyjaźń, która utorowała drogę Niepodległej”

„Przyjaźń, która utorowała drogę Niepodległej”

13 grudnia 2018r.w naszej szkole odbyło  się spotkanie połączone z wystawą unikatowych zdjęć i rysunków z Narodowego Centrum Cyfryzacji i Muzeum Wojska Polskiego pokazujące drogę ku Niepodległej poprzez pryzmat przyjaźni Józefa Piłsudskiego i Kazimierza Sosnkowskiego.

Słowa do uczniów skierowali mjr Stanisław Brodacki kombatant Armii Krajowej, pasjonat historii i kolekcjoner zbiorów Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Waldemar Ziarek prezes Związku Piłsudczyków w Olsztynie.

Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała odczytu na temat roli Piłsudskiego i Sosnkowskiego w odzyskaniu niepodległości przez Polskę, a na zakończenie  uczestnicy spotkania zostali  poczęstowani  Chlebem Legionów, upieczonym według receptury z 1916 roku przez Piekarnię Tyrolską w Olsztynie. Chleb zyskał pozytywną rekomendację zebranych.

W spotkaniu udział wzięli dyrektor firmy „EKO-Kozłowo”sp. z o.o. Dariusz Szypulski, dyrektor szkoły Mirosława Ostrowska, nauczyciele, uczniowie klas VI-VIII i III gimnazjum.

W trakcie uroczystości dyrektor szkoły Mirosława Ostrowska wręczyła dyplomy uczestnikom Ogólnopolskiego Konkursu „Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenie Niepodległej”. Organizatorem konkursu był Instytut Pamięci Narodowej.

Nagrodzeni:

Maciej Fidurski kl. VI

Julia Kowalewska  kl. IIIa G

Natalia Semeniuk   kl. IIIa G

Mateusz Fidurski    kl. IIIa G

 

Małgorzata Różycka