Home Wydarzenia Wydarzenia Wycieczka klas I-III edukacji wczesnoszkolnej do Olsztynka i Olsztyna

Wycieczka klas I-III edukacji wczesnoszkolnej do Olsztynka i Olsztyna

Klasy I, II, III a i III b SP dnia 07.06.2018 r. wybrały się na wycieczkę do Olsztynka i Olsztyna. W naszym pięknym kraju jest tyle ciekawych miejsc, że jak to jest powiedziane „za krótko żyjemy, byśmy mogli wszystko to zobaczyć”.

Najpierw w Olsztynku zachwyciliśmy się „cudeńkami” ze szkła: zwierzętami,  kwiatami, figurkami, wazonami, świecznikami.   Panowie artyści przedstawili nam naocznie etapy powstawania tych wyrobów zarówno artystycznych jak i użytkowych. Kształty,  kolory i wykonanie zachwyciłoby najwybredniejsze gusta.

Następnie w kinie w Olsztynie obejrzeliśmy film pt. ,, Wyszczekani”.
W Planetarium dowiedzieliśmy się więcej na temat – Co słychać w Kosmosie? Po zajęciach z astronomem dzieci stwierdziły, że „nie wiedziały, że dzieje się tam aż tak wiele”. Po tych przeżyciach byliśmy w Mc Donalds na wspólnym posiłku.

Reasumując dzieci uznały, że na wycieczce było „Super”.

Joanna Liberadzka

Dagmara Nachtygal

Teresa Szulczak

Iwona Tchórzewska