Home Wydarzenia Wydarzenia 21 harcerek i harcerzy złożyło przyrzeczenie

21 harcerek i harcerzy złożyło przyrzeczenie

25 maja 2018r. odbyła się bardzo szczególna uroczystość. Harcerki i harcerze z 22 DDH „Waleczne Orły” złożyło przyrzeczenie harcerskie. Był to wieczór szczególny. Ponieważ był zwieńczeniem całorocznej ciężkiej pracy drużyny. W zorganizowanym przy szkole w Kozłowie ognisku wzięli udział harcerze, rodzice, zaproszeni goście oraz zaprzyjaźniona drużyna Zielone Dęby z Ruszkowa. Drużyna Zielone Dęby śpiewała piosenki harcerskie i zorganizowała zabawy dla harcerzy. Przyrzeczenie harcerskie odebrał od harcerzy Komendant Hufca w Działdowie hm. Andrzej Umiński. Wśród zaproszonych gości byli: Wójt Marek Wolszczak, Wójt Jacek Jankowski, Dyrektor ZSP w Kozłowie Barbara Szczepkowska, Kierownik GOPS Elżbieta Świgoń, Dyrektor GBP Małgorzata Sowińska.

Zaszczytu złożenia przyrzeczenia dostąpili: Natalia Semeniuk, Julia Kowalewska, Nikola Czyżewska, Wioletta Barańska, Mateusz Fidurski, Laura Białobrzeska, Julia Najmuła, Zuzanna Kaczorowska, Alicja Najmuła, Kinga Szmitka, Dominik Szymański, Natalia Fabianowicz, Mikołaj Kowalewski, Julian Kowalewski, Nikodem Głuszek, Tobiasz Murawski, Filip Kazimierski, Igor Chmielewski, Karol Otrębski, Joanna Liberadzka i Mirosława Ostrowska. Harcerze po złożeniu przyrzeczenia zamienili lilijki na krzyże harcerskie.

Mirosława Ostrowska otrzymała granatowy sznur drużynowej, który oficjalnie wręczył jej Komendant Hufca.

Za pomoc w organizacji dziękujemy również phm. Ewie Brzozowskiej z drużyną Zielone Dęby, pani Iwonie Świderskiej oraz pracownikom i uczniom szkoły w Kozłowie.

Największe podziękowania jednak należą się wszystkim rodzicom zaangażowanym w nasze całe przedsięwzięcie, które nosi nazwę: 22 DDH Waleczne Orły.

 

Mirosława Ostrowska