Home Biblioteka szkolna Biblioteka PASOWANIE NA CZYTELNIKA

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

16.05.2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się ,,Pasowanie na czytelnika’’ uczniów klasy pierwszej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kozłowie.

W tym uroczystym dniu zaproszonych gości, uczniów oraz wychowawcę klasy przywitała Pani Małgorzata Sowińska, wierszem Edwarda Szymańskiego pt. ,, Książka’’.

Pierwszoklasiści dowiedzieli się, że biblioteka to wyjątkowe miejsce, mieszkają w niej książki i jeśli tyko zechcą  mogą zostać ich najlepszymi  przyjaciółmi. Ten przyjaciel nigdy ich nie zawiedzie. Zawsze będzie przy nich w radości i smutnych chwilach. Czytając książki mogą poznać zaczarowany świat bajek, śledzić przygody książkowych bohaterów.  Dzieci wysłuchały ,, Prośby książki’’ i dowiedziały się jak trzeba  o nie dbać . Uczniowie złożyli zobowiązanie czytelnicze po czym nastąpiło uroczyste pasowanie , każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, książkę z bajkami, odznakę czytelnika oraz grę Domino .

Niespodzianką dla uczniów był słodki poczęstunek.

 

Małgorzata Sowińska