Home Wydarzenia Wydarzenia Pełna miska dla zwierząt ze schroniska

Pełna miska dla zwierząt ze schroniska

16 maja uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kozłowie  pod opieką nauczyciela Kamili Zielińskiej zawiozły karmę dla zwierząt ze schroniska „Podaj łapę” w Tatarach.  Przygotowania do przeprowadzenia całej akcji na zbiórkę pieniędzy na zakup karmy dla psów rozpoczęły się w październiku, wtedy to wpadliśmy na pomysł sprzedaży tostów wykonanych przez wolontariuszy oraz pozyskaliśmy głównego sponsora Spółdzielnię Mleczarską Mlekovita oddział w Działdowie. Następnie w listopadzie przystąpiliśmy do tworzenia plakatów promujących naszą akcję. W tym czasie pojawili się nowi sponsorzy, którzy chcieli nas wspierać. Rada Rodziców naszej szkoły przekazała nam kwotę potrzebną do zakupu pieczywa i ketchupu. Najbardziej jednak miło nas zaskoczyły Panie kucharki z naszej szkoły, które każdego dnia akcji czynnie nas wspierały. W grudniu, pierwszego dnia akcji, upiekły pączki a w następnych dniach, hot-dogi, które rozchodziły się jak  „świeże bułeczki”. Do naszej akcji włączyli się nawet najmłodsi nasi podopieczni  z oddziału przedszkolnego, którzy nie tylko kupowali tosty, ale również przynieśli karmę. Łącznie uzbieraliśmy 1544zł, które zostały przekazane na zakup karmy dla zwierząt.

Kamila Zielińska