Home Przedszkole Przedszkole ,, Owoce i warzywa”

,, Owoce i warzywa”W grupie 4 – 5- latków odbył się cykl zajęć o warzywach i owocach. Wstępem do zajęć był teatrzyk kukiełkowy wiersza Jana Brzechwy ,, Na straganie”. Następnie dzieci rozpoznawały  i nazywały przyniesione okazy  warzyw i owoców za pomocą  zmysłów: dotyku, smaku, węchu, wzroku. Przedszkolaki  rozwiązywały zagadki, klasyfikowały, przeliczały. Przedszkolaki wykorzystały warzywa do robienia stempelków. Kolejnego dnia pszczółki wykonały sałatkę z marchewki i jabłka. Wszyscy z uwagą i starannością tarkowały przyniesione warzywo i owoc. Trzeciego dnia rozmawialiśmy               o owocach, które dzieci rozpoznawały  z zamkniętymi oczami. Zakończeniem zajęć było wykonanie owocowych szaszłyków, które z apetytem wszyscy zajadali. Przygotowanie własnoręcznie potraw dało dzieciom wiele radości i satysfakcji. Teraz już wszyscy wiedzą, że zjadanie warzyw i owoców jest bardzo ważne każdego dnia.

Iwona Świderska